Пінопласт, як матеріал для утеплення приміщень

Завдяки своїм унікальним властивостям пінопласт знайшов найширше застосування для утеплення різних приміщень. З його допомогою утеплюють практично всі його частини: стіни, стелі, горища і навіть фундамент.

Утеплення стін будинків і квартир проводиться двома різними способами: зсередини і зовні із застосуванням різних матеріалів, як синтетичних, так і натуральних. Внутрішнє утеплення стін пінопластом зарекомендувало себе не кращим чином, і фахівцями не рекомендується. Причини тут такі.

Зовнішня стіна будівлі в холодну пору року прогрівається за рахунок внутрішньої опалювальної системи. Якщо її покрити зсередини пінопластом, то станеться ізоляція стіни від теплого повітря всередині приміщення, і прогрів стане неможливим. «Точка роси», що знаходиться в нормі на зовнішній поверхні стіни, зміститься в її товщу або на внутрішню поверхню на кордоні з пінопластом. В результаті цього стіна починає насичуватися вологою, змінюються її термоізоляційні властивості, розвивається грибок і пліснява. У морози конденсат всередині стіни може замерзати. Все це призводить до активного руйнування стін, не кажучи вже про порушення теплообміну.

Структура пінопласту являє собою піну, основний обсяг якої займає повітря, що володіє, як відомо, прекрасними тепло-і звукоізоляційні властивості. Цими ж властивостями володіє, природно, і пінопласт. Він так само неймовірно легкий, що значно полегшує проведення робіт при утепленні стін пінопластом зовні. Він абсолютно не вбирає вологу, стійкий до цвілі і грибка, легко ріжеться, дешевий, прекрасно витримує широкий спектр температур і має тривалий термін експлуатації.

Однак суттєвим недоліком цього матеріалу є його низька механічна міцність. Пінопласт отримують шляхом спінювання різної сировини, що забезпечує йому різну щільність. Чим щільніше пінопласт, тим менше повітря знаходиться всередині його структури і тим нижче його теплоізоляційні властивості, але вище стійкість до механічних навантажень.

При утепленні пінопластом з невисоким показником щільності найчастіше застосовують каркасний спосіб монтажу, в якому максимум механічних навантажень доводиться на каркас і захисний зовнішній шар утеплювача. При застосуванні пінопласту великої щільності для його захисту від механічних пошкоджень можна обійтися і без каркаса, обравши для цього інший спосіб.

До недоліків цього матеріалу можна віднести також його нездатність пропускати повітря (дихати). Його легко руйнують нітрофарби і лакофарбові покриття, вироблені на їх основі. І все ж ці «мінуси» не можуть перекреслити всі безперечні переваги пінопласту, як одного з найбільш застосовуваних матеріалів для утеплення будинків і квартир.